Futbolcu başarı hikayeleri – jamie vardy – Seri1

Sizlerde inanılmaz futbolcu başarı hikayelerini okumak isterseniz bugun sizlere en ilginç sporcu hikayesi olan jamie vardyinin hikayesini anlatacağız.

Futbolcu başarı hikayeleri  jamie vardy

 

Futbolcu başarı hikayeleri - jamie vardy
Futbolcu başarı hikayeleri – jamie vardy

Futbol gündemini takip edenler Vardy’i tanıyabilir. Ancak Vardy’nin, fabrika işçiliğinden Dünya’nın zirvesine taşıyan bilinmeyen hikayesi ise İngiltere’nin Sheffield kentinde başladı.

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran o hikaye şöyle: “Vardy, Sheffield Wednesday’de futbol hayatına başladı.Futbolcu başarı hikayeleri

Ancak 16 yaşındayken akademiden kovuldu. Daha sonra futbolu bıraktı. Futbolu hobi olarak görmeye başladı.

Amatör bir kulüpte futbol hayatına yeniden döndü. Ancak asıl işi futbol değildi. Vardy, artık bir fabrika çalışanıydı. Cumartesileri bir amatör takımla sahada, hafta içi ise fabrikadaydı.

 

jamie vardy kimdir ?

Jamie Richard Vardy, İngiliz millî futbolcu. Şu an Premier League takımlarından Leicester City forması giymektedir ve aynı zamanda İngiltere millî takımı için de oynamaktadır.Futbolcu başarı hikayeleri

Jamie Vardy kimdir
Jamie Vardy kimdir

Jamie Vardy 23 yaşına geldiğinde yaşıtları çoktan futbol yıldızı olmuştu. 25 yaşına gelene kadar sıcak suyu akmayan duşları olan, kirlenen formasını kendisinin temizlediği takımlarda top koşturmaya devam etti. 27 yaşına geldiğinde ise artık bir Premier Lig takımından top koşturuyor ve Manchester United ağlarına gol atıyord.

6 ay içinde İngiltere milli takımına çağrıldı.” Jamie Vardy bu konuyla ilgili ise “Hayatımın hiçbir döneminde bir gün böyle bir duruma gelebilecemi düşümedim. Akıl almaz bir durum.

Bunun bir rüya olmadığını anlamam için tüm gün kendime tokat atmam gerek” diyor. Leicester City-Chelsea maçının ardından ünlü teknik direktör Jose Morinho ise Vardy’nin yanına giderek “Durmak nedir bilmez misin? Soluklanmadan sürekli böyle koşar mısın?” diye sordu

. Vardy’nin hayatı 5 yıl içinde fabrika işçiliğinden İngiltere Premier Ligi’nde gol krallığında zirveye ulaştı. İddia o ki ünlü “Goal” filmi serisinin yönetmeni Adrian Butchart da Jamie Vardy’nin hayatını film yapmak istiyor.

leicester city kimdir ?

Avrupa futbolunun üst basamakları uzun yıllardır belirli takımlar tarafından işgal ediliyor. Bu takımların birlikteliliği, sermaye sahiplerinin, üst düzey yöneticilerin, popüler sanatçıların vd. seçkinlerin üye olabileceği bir tür zenginler kulübünü andırıyor. Modernitenin erdemleri arasında başta gelen sınıflar arası geçiş öykülerine pek yüz vermeyen, üyeliği katı kurallara ve referanslara bağlayan bir kulüp.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir